Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 stycznia 2019

Ruszył zakup pasz

pasza dla zwierząt w worku
123RF Zdjęcie Seryjne

Długa grudniowo-styczniowa przerwa, zmusiła hodowców zwierząt i mieszalnie pasz, do większych zakupów przed świętami Bożego Narodzenia. Spokojnie było jeszcze w zeszłym tygodniu, bo z jednej strony rolnicy jeszcze mieli zapasy, a z drugiej część firm miała dłuższe przerwy techniczne. Teraz wszyscy powracają na rynek. Powód prosty - pasze, zwłaszcza śruty, są towarem, który szybko się psuje, trzeba go więc kupować na bieżąco. Nadeszła też zima i korzystanie z pastwisk i łąk stało się niemożliwe, trzeba więc intensywniej dokarmiać zwierzęta. A to sprawia, że pasze cieszą się dużym zainteresowaniem. Na tyle dużym, że część z nich została już wykupiona i zniknęła z ceduł sprzedaży.

Wzrosły też ceny - nawet o kilkadziesiąt złotych w ciągu ostatnich dni.

 

Pasze

ceny transakcyjne zł/t

śruta słonecznikowa  960-1060

śruta sojowa non GMO 1855

śruta sojowa GMO 1460-1487

śruta rzepakowa 1042-1050

otręby pszenne 630-680

otręby żytnie  510-570

peluszka 840-920

bobik 940-1020

łubin 1000-1060

proso 950-1100

gryka 1000-1100

 

Nieco taniej ma być najwcześniej w lutym. Ale wszystko będzie zależało od dostępności surowców.

Agrobiznes TVP, 9 stycznia 2019