Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
7 stycznia 2019

Spokojny rynek zbóż

złociste kłosy zbóż
123RF Zdjęcie Seryjne

Przedświąteczne zakupy ziarna jeszcze nie zostały w całości zużyte, dlatego klienci giełd towarowych na razie nie spieszą się z transakcjami. I choć w ostatnich dniach na paryskiej giełdzie Matif, zarówno pszenica, jak i kukurydza sporo zdrożały, to póki co nie ma to przełożenia na nasz rynek.

 

Zboża w portach

ceny transakcyjne zł/t

pszenica konsumpcyjna 14,0% 875-880

pszenica konsumpcyjna 12,5% 870

żyto paszowe 785-795

kukurydza 730-735

pszenżyto 785-795

źródło: BM Start

 

W kraju największe zainteresowanie jest pszenicą konsumpcyjną i paszową oraz kukurydzą, która, drogą lądową, dostarczana była ostatnio do Niemiec. Intensywnie jest też poszukiwany jęczmień, ale maklerzy przypominają, że zwykle o tej porze zwalniane były zapasy magazynowe rezerw państwowych i na rynku pojawiała się dodatkowa ilość tego towaru. Jest zatem szansa na tańsze ziarno.

Agrobiznes TVP, 7 stycznia 2019