Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
18 grudnia 2018

Pierwsze prognozy cen zbóż na przyszły rok

eksport zbóż na statku
123RF Zdjęcie Seryjne

Zawirowania, obawy i spekulacje. Tym razem wszystko to przyniosło efekt korzystny dla rolników. Notowania zbóż w ostatnich dniach wzrosły, a od wczoraj wzrosło też zainteresowanie ze strony nabywców. Ostatni tydzień był już czasem realizacji dotychczas podpisanych umów, a na nowe dostawy można było zawrzeć umowy dopiero na styczeń.

Tymczasem eksporterzy przeliczyli moce przerobowe i kto chciałby jeszcze w grudniu dostarczyć zboża na eksport, może skorzystać z nowych ofert kupna i nowych, wyższych cen.

 

Zboża na eksport

ceny transakcyjne zł/t

pszenica konsumpcyjna 870-875

pszenica paszowa 850-885

jęczmień paszowy 835

pszenżyto 800

kukurydza 735

 

Pojawiły się też pierwsze w tym roku proponowane rolnikom ceny na przyszłoroczne żniwa. Kto nie boi się ryzyka, może już podpisywać umowy kontraktacyjne na pszenicę, jęczmień i żyto. A ceny, jak na czas żniw, są bardzo atrakcyjne.

 

Zboża - żniwa 2019 r.

ceny transakcyjne zł/t

pszenica 780-785

jęczmień 670

żyto 630

Agrobiznes TVP, 18 grudnia 2018