Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
18 grudnia 2018

Gorący koniec roku dla zbóż

kłosy zboża w blasku słońca
123RF Zdjęcie Seryjne

Ponad 207 euro za tonę na giełdzie w Paryżu i blisko 195 dolarów na parkiecie w Chicago. Na koniec zeszłego tygodnia notowania pszenicy osiągnęły najwyższe od kilku miesięcy poziomy. Jak szacują analitycy, to efekt nałożenia się większego popytu na amerykańskie ziarno z możliwym ograniczeniem eksportu pszenicy z Rosji.

Na światowych parkietach zrobiło się drożej i jedne z najwyższych stawek stały się jeszcze wyższe. To dobra informacja dla tych producentów, którzy chcą podpisać umowy na dostawy po Nowym Roku. Na sprzedaż z odbiorem jeszcze przed świętami mogą już liczyć tylko ci, którzy sporo wcześniej podpisali umowy - bo na rynku już w zasadzie panuje świąteczna przerwa handlowa.

 

Zboża konsumpcyjne

ceny transakcyjne zł/t

kukurydza 700-760

jęczmień 820-860

pszenica 840-900

owies 720-780

żyto 710-780

Agrobiznes TVP, 18 grudnia 2018