Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 grudnia 2018

Zapisy na zapasy

tuczniki w zagrodzie i hodowca
123RF Zdjęcie Seryjne

Na niemieckim rynku trzody od 9 tygodni nic się nie zmienia. Stawka 1 euro 36 centów obowiązują tam od początku października.

Ale stabilizacja na niemieckim rynku tym razem nie oznacza stabilizacji i u nas. Ku rozczarowaniu hodowców są zakłady, które obniżają ceny. To wynik większej niż potrzeba, podaży żywca.

Krajową produkcję w dużym stopniu uzupełnia import. Jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, od stycznia do września do Polski wjechała wieprzowina, która w przeliczeniu na żywiec daje równowartość ponad 8 milionów sztuk dodatkowych tuczników.

A jak kształtują się ceny?

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 4,80-5,65

E 4,70-5,55

U 4,50-5,00

R 4,00-4,50

źródło: ZM

 

Brak świątecznego impulsu odczuwalny jest w całej Europie. Zdaniem ekspertów sytuację na unijnym rynku żywca wieprzowego, może poprawić wzrost cen w Chinach. Tam kolejne ogniska ASF skutkują ograniczeniem produkcji, a to może oznaczać większy eksport z Unii.

Agrobiznes TVP, 10 grudnia 2018