Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 grudnia 2018

Zimowanie w dobrym stanie

pole uprawne pokryte śniegiem
123RF Zdjęcie Seryjne

Tej, wyjątkowo ciepłej jesieni, rzepak bardzo się rozwinął. Rolnicy obawiali się nawet, że za bardzo. Jednak sytuacja w porę się zmieniła.

- Pomimo tego, że bardzo dobrze wyrósł, jeśli nie chemia to matka natura nam go skróciła, bo przyszły krótsze dni, obniżki temperatur. Baliśmy się, że bardziej pójdą rośliny w pęta, ale tak się nie stało - komentuje Wiesław Gryn, plantator zbóż.

Zdaniem rolników dobry rozwój roślin jesienią, to korzystniejsza sytuacja niż przed rokiem.

- Zdecydowanie lepiej to wygląda niż w ubiegłym roku. Jednym z elementów są również zaprawy. Oczywiście przebieg pogody jest tutaj bardzo istotny, te plantacje wyglądają dużo lepiej, zdecydowanie lepiej - twierdzi Juliusz Młodecki, prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Bałkowych. I dodaje, że nie ma uszkodzenia korzeni, rozeta jest na tyle rozwinięta, że rokowania są dobre.

Jednak wiele zależy od tego, co przyniesie pogoda. Przydałyby się też opady. Choć nawet pomimo letniej suszy i niewielkich opadów deszczu w ostatnich miesiącach, zdaniem Wiesława Gryna, zarówno pszenica jak i rzepak są ładnie rozwinięte. Producent dodaje jednak, że dalszy brak wody, może przynieść zagrożenie dla upraw.

Potrzebna jest pokrywa śnieżna, która oziminy nawodni i zabezpieczy przed wymarznięciem zimą.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 4 grudnia 2018