Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 grudnia 2018

Kto może, kupuje zboże

pole zboża
123RF Zdjęcie Seryjne

I tak pozostanie co najmniej przez najbliższe dwa tygodnie. Kto chce sprzedać, i jeszcze przed świętami rozliczyć się za ziarno, musi się spieszyć, bo umowy zawierane w drugiej połowie grudnia, będą prawdopodobnie realizowane już po Nowym Roku. A na brak zainteresowania nie można narzekać. Więcej kupują nie tylko indywidualni rolnicy, ale i pośrednicy oraz mieszalnie pasz, które chcą zabezpieczyć płynność produkcji przed świąteczną przerwą.

Ale też nie wszystko jest dostępne na rynku. Bardzo duże zainteresowanie jest kupnem owsa paszowego, jednak owsa o dobrych parametrach jest już niewiele. Stąd i wysoka cena. Za tonę trzeba zapłacić nawet 720 złotych.

Bez większych problemów trwa handel pszenicą paszową czy jęczmieniem.

 

Zboża paszowe

ceny transakcyjne zł/t

pszenica paszowa 810-840

pszenżyto 740-800

jęczmień 780-820

 

Nieco trudniejsza sytuacja jest z żytem paszowym. Kupujący są w stanie zapłacić za tonę około 670 złotych, a sprzedający liczą na co najmniej 700 złotych. I w tym wypadku nie zawsze udaje się spotkać w połowie drogi.

Agrobiznes TVP, 4 grudnia 2018