Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 grudnia 2018

Dziczyzna

piękny jeleń
123RF Zdjęcie Seryjne

Największą podaż w punktach skupu nadal stanowią jelenie i sarny. Wyraźnie spadła liczba dostarczanych dzików. Te zostały już przetrzebione w ramach odstrzałów sanitarnych. Zakłady przetwórcze skupują ich nawet o 1/3 mniej niż przed rokiem, saren tyle samo co w ubiegłym sezonie, a jeleni jest nawet o kilkanaście procent więcej.

Nasza dziczyzna jest wysyłana głównie do Niemiec, Francji i Słowenii. Dobrej jakości surowcem zainteresowani są także Holendrzy i Belgowie. Największy popyt za granicą jest wciąż na jelenie, za to na dziki coraz mniejszy. Magazyny są pełne mięsa z dzików.

W kraju dziczyzna skupowana jest w niewielkich ilościach. Powód? Wciąż mała popularność tego mięsa i gorszy handel niż przed rokiem.

 

Dziczyzna

ceny skupu zł/kg

jelenie 13,00-14,00

sarny 10,00-10,50

dziki 3,50-4,00

źródło: przetwórcy

Agrobiznes TVP, 4 grudnia 2018