Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
3 grudnia 2018

Zboże wzwyż

rolnik trzymający kłosy zbóż
123RF Zdjęcie Seryjne

Nadchodzącą świąteczną przerwę w handlu daje się coraz silniej odczuć. Kto chce jeszcze w tym roku sprzedać zboże lub zrobić zapasy, ma na zawarcie szybkich transakcji jeszcze zaledwie dwa tygodnie. Później umowy będą już zawierane na dostawy w styczniu. A jeszcze teraz trzeba zrealizować dostawy na ziarno z wcześniej podpisanych kontraktów.

Zainteresowani handlem dwoją się więc i troją, by jak najsprawniej dobić targu, zanim ceny zmienią się na mniej korzystne dla którejś ze stron. Zwłaszcza, że już teraz rozbieżności pomiędzy ofertami kupna a ofertami sprzedaży, są bardzo duże.

 

Zboża konsumpcyjne

ceny transakcyjne zł/t

pszenica na eksport 860

magazyny w kraju

pszenica 840-880

jęczmień 830-860

owies 740-780

żyto  695-795

Agrobiznes TVP, 3 grudnia 2018