Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
3 grudnia 2018

Stabilnie, ale...

tuczniki w hodowli
123RF Zdjęcie Seryjne

Kto chce sprzedać tuczniki jeszcze w tym roku musi się pospieszyć, bo grafiki dostaw w wielu ubojniach do świąt są już zajęte. Większość zakładów pozostawiła cenniki na zeszłotygodniowych poziomach, ale są nielicznie firmy, które wprowadzają korekty.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 4,80-5,75

E 4,70-5,65

U 4,50-5,10

R 4,10-4,50

źródło: ZM

 

Sieci handlowe nie mają obowiązku zakupu krajowego surowca, a gdy na rynku dużo jest ofert importowanej wieprzowiny, chętnie z tego korzystają.

Tymczasem w zakładach impulsu związanego ze świętami Bożego Narodzenia, na razie nie widać. I biorąc pod uwagę, że do Wigilii zostały już tylko 3 tygodnie, zdaniem przetwórców szanse na korzystne dla hodowców zmiany są coraz mniejsze. Ale to kwestia czasu, bo zainteresowanie prosiętami - rośnie.

Agrobiznes TVP, 3 grudnia 2018