Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 listopada 2018

Zaliczki na mecie

polskie pieniądze
123RF Zdjęcie Seryjne

Dopłaty do gruntów rolnych to konkretne pieniądze trafiające do gospodarstw.

- Ten rok mieliśmy bardzo trudny - ocenia Robert Nowacki, przewodniczący Izby Rolniczej w Węgorzewie - Po bardzo trudnej, mokrej wiośnie, nastąpiła susza i spadek dochodów jest rzeczywiście realny.

Dlatego oprócz pomocy suszowej, uruchomiono także wcześniejszą wypłatę do 70% zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich.

- Dla mnie ta szybka wypłata była szczególnie ważna- mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. I dodaje, że pieniądze do rolników musiały trafić szybko, żeby ci mogli uregulować swoje zobowiązania, ale także umożliwić im odtworzenie produkcji i zakup niezbędnych do tego środków.

W tym roku o dopłaty bezpośrednie, ubiegało się blisko milion trzysta trzydzieści pięć tysięcy rolników. Do 1,942 tys. rolników trafi łącznie 9 mld 230 mln złotych, czyli 97% ze wszystkich, którzy o takie wsparcie się starali.

Od 3-ego grudnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przekazywanie płatności końcowych z tytułu dopłat bezpośrednich.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 29 listopada 2018