Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 listopada 2018

Tanie kupowanie

elementy drobiowe w przetwórni
123RF Zdjęcie Seryjne

W giełdowym handlu drobiem, jak na huśtawce. Raz w górę, raz w dół. Ceny tuszek z kurczaków w ciągu ostatnich 2 tygodni już wynosiły 4 złote, w poniedziałek gwałtownie wzrosły i zbliżyły się do 5-ciu złotych, a wczoraj ponownie zanotowały silny spadek o kilkadziesiąt groszy.

Ruch na drobiowym rynku jest niewielki. Nie ma popytu ani na filety czy polędwiczki, ani na tuszki, ćwiartki i skrzydełka. Te ostatnie można już eksportować na Daleki Wschód, jednak nie wszyscy eksporterzy mają zatwierdzony cały komplet potrzebnych dokumentów. Generalnie staniała większość elementów.

 

Kurczaki

ceny transakcyjne zł/kg

skrzydełka 3-cz. 2,90-3,20

ćwiartki 2,80-3,00

tuszki 4,10-4,20

filety 10,50-11,50

źródło: BM Agrohandel

 

Największy popyt jest teraz na serca z kurczaków i mięsa drobne oraz surowiec odkostniony mechanicznie do wyrobów wędliniarskich i z przeznaczeniem na pasztety.

 

Na rynku indyków handel średni, a ceny filetów mocno spadły.

 

Indyki

ceny transakcyjne zł/kg

uda b/k 9,50-11,50

filety 16,50-16,80

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 29 listopada 2018