Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 listopada 2018

Tanie kupowanie

młode tuczniki w hodowli
123RF Zdjęcie Seryjne

I to właśnie ją firmy próbują rozładować nie tylko pod bieżącą, ale i pod świąteczną produkcję. Nie brakuje szynek, łopatek, karkówek, a ceny są wyjątkowo niskie. Na przykład szynkę można kupić już poniżej 9 złotych za kilogram. Zdaniem maklerów, taniej już być nie może.

Za ruchami cen w Polsce podąża import. Przecena schabu u nas, oznacza tańszy schab zza granicy. Zwłaszcza, że na Zachodzie tuczników nie brakuje. W Niemczech widać to chociażby po wzroście wagi zwierząt.

Tymczasem główni producenci powiększają skalę produkcji warchlaków i tuczników. W ostatnich kilku tygodniach widać wzmożone ożywienie na rynku. A ceny rosną.

 

Wzrost cen warchlaków

w skali miesiąca

Dania o 10,6%

Holandia o 37,5%

Niemcy o 16,1%

źródło: kzp-ptch.pl

 

U nas też widać zmiany. W porównaniu z ubiegłym rokiem, kupiliśmy o ponad 6% prosiąt więcej. Sprowadzamy je głównie z Danii.

Agrobiznes TVP, 28 listopada 2018