Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
27 listopada 2018

Zboża - tanie handlowanie

kłosy zboża na dłoniach farmera
123RF Zdjęcie Seryjne

W portach ustalono już dokładne ceny i terminy realizacji do połowy grudnia. Dostawy jeszcze będą mogły być dokonywane po tym terminie, ale będą mniejsze i uzależnione od pogody.

Jedne statki odpłynęły, ale w ich miejsce pojawiły się nowe. Cały czas trwa skup pszenicy konsumpcyjnej po stałej cenie, duże zainteresowanie jest tez żytem paszowym. Rolnicy mają do sprzedania sporo kukurydzy, popyt też jest niemały. Gorzej z cenami, bo te zaczęły spadać i może to nie być koniec obniżek. Wszystko przez spory import tego zboża z Ukrainy, po konkurencyjnych cenach.

Na granicy w Hrubieszowie, tona kukurydzy pochodząca z Ukrainy, wyceniana jest średnio na 650 złotych. Podobnie jest z żytem konsumpcyjnym (660-670 zł/t).

Duży import taniego ziarna ze Wschodu, powoduje spadek stawek w ofertach sprzedaży. W portach, pszenica konsumpcyjna o 12,5% zawartości białka, kosztuje maksymalnie 865 złotych.

 

Zboża w portach

ceny transakcyjne zł/t

pszenica konsumpcyjna 12,5% 860-865

żyto paszowe 715-720

pszenżyto 790-800

kukurydza 710-715

źródło: BM Start

Agrobiznes TVP, 27 listopada 2018