Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 listopada 2018

Czas polowań

piękny jeleń
123RF Zdjęcie Seryjne

Podaż dziczyzny w punktach skupu jest teraz bardzo duża i powinna być taka aż do świąt Bożego Narodzenia. Dziczyzna na bieżąco wysyłana jest za granicę do naszych głównych odbiorców, czyli Niemców, Francuzów i Słoweńców. Dobrej jakości surowcem zainteresowani są także Holendrzy i Belgowie.

Wciąż najbardziej cenione są jelenie. Ich ceny przez ostatnie trzy tygodnie wzrosły nawet o złotówkę.

 

Jelenie

ceny skupu zł/kg

koniec października 9,00-11,00

połowa listopada 9,00-12,00

źródło: przetwórcy

 

Ale na zakupach przedświątecznych popyt się nie kończy. Polowania na jelenie trwają do lutego.

Do punktów skupu dostarczane są też sarny. Ceny bez zmian, ale jak mówią przetwórcy - płacąc 14 złotych za kilogram i doliczając jeszcze do tego koszty rozbioru mięsa oraz transport, trudno taki surowiec sprzedać.

Z kolei podaż dzików jest bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy od regionu, podobnie jak ceny, które nieco wzrosły. Dziki kosztują teraz od 3,50 zł/kg do 5,00 zł/kg. Popyt jest głównie na drobne elementy do produkcji przedświątecznych kiełbas. Trudniej znaleźć chętnych na schab czy szynkę.

Agrobiznes TVP, 16 listopada 2018