Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
7 listopada 2018

Po ile rzepak?

kwiaty rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Producenci mają nadzieję, na kolejne zwyżki. Kolejne, bo już końcówka października przyniosła oczekiwane zmiany. Cena zależy od zaolejenia i czystości nasion, ale też od regionu dostaw. Tam, gdzie w tym roku było rzepaku mniej - jest drożej. Średnio producenci mogą liczyć na 1620 złotych za tonę. Ale wyższe stawki, i w kraju i na świecie, czy bardzo dobra jakość surowca, nie zapewniają odbiorców.

Przerób w zakładach jest niższy, bo mniej jest chętnych na olej rzepakowy. Rynek psują tu tańsze oleje jadalne, na przykład palmowy. Dlatego ofert zakupu rzepaku na razie nie ma zbyt wiele, a kontrahentów trzeba szukać intensywniej niż zwykle. Ale jeśli nasion nie uda się sprzedać od ręki, można podpisać długoterminowe umowy z dostawą w grudniu. Wtedy szansa na znalezienie odbiorców jest większa.

Agrobiznes TVP, 7 listopada 2018