Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
7 listopada 2018

Huragany, deszcze, grad

polskie pieniądze
123RF Zdjęcie Seryjne

Z szacunków resortu rolnictwa wynika, że o pomoc za ubiegłoroczne straty może się ubiegać około dziesięciu tysięcy gospodarstw. Straty w wyniku huraganu, deszczu nawalnego lub gradu, do których nie przysługiwała wtedy pomoc, wystąpiły na ponad pięćdziesięciu tysiącach hektarów.

- Należy od 13-ego listopada złożyć wnioski do Agencji Restrukturyzacji i mieć oczywiście protokół potwierdzony z oszacowania strat i skorzystać z pomocy - tłumaczył wczoraj Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa. I dodał, że tak jak zostało już wcześniej przyjęte, za straty powyżej 70% przysługuje 1000 złotych do hektara, a w przypadku strat od 30% do 70% - 500 złotych do hektara.

Formularz wniosku będzie dostępny na stronie Agencji Restrukturyzacji, a dokumenty można będzie dostarczać od 13-ego do 27-ego listopada.

Co ważne, z takiej pomocy nie będą mogli skorzystać rolnicy, którzy otrzymali ją w ubiegłym roku.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 7 listopada 2018