Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
6 listopada 2018

Nasz rynek pasz

worek wypełniony soją
123RF Zdjęcie Seryjne

Hodowcom zwierząt najbardziej dokucza brak zielonych pasz. W wielu regionach trawy na łąkach były bardzo słabej jakości, a od kilku tygodni są tak wysuszone, że bydło czy konie muszą być dokarmiane sianem i mieszankami. To sprawia, że oferty sprzedaży suszu z traw czy lucerny pojawiają się niezwykle rzadko. A jeśli już, to w bardzo wysokich cenach.

Susz z lucerny można kupić po 1000 złotych za tonę. To o połowę drożej, niż zakup pszenicy. Ale nie tylko suszu już brakuje. Siano dostępne jest jedynie w sprzedaży bezpośredniej i bardzo lokalnie. Podobnie jak wysłodki buraczane, po które, dostępne w cukrowniach, ustawiają się kolejki chętnych.

A w giełdowych cedułach asortyment i ilość pasz bogatych w białko szybko się kurczy.

 

Pasze

ceny transakcyjne zł/t

śruta słonecznikowa import 1038

śruta rzepakowa import 1099-1147

śruta rzepakowa kraj 1006-1026

olej rzepakowy 3400

olej sojowy 2941

otręby kukurydziane 485

otręby pszenne 600-635

łubin 880-1080

bobik 900-980

groch 780-900

makuchy słonecznikowe 925-995

makuchy sojowe NON GMO 1545

mączka jęczmienna 805

Agrobiznes TVP, 6 listopada 2018