Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 listopada 2018

Tempo, tempo

drobne ziarno soi
123RF Zdjęcie Seryjne

Dzięki dobrej pogodzie producentom udało się w trzecim tygodniu października zebrać aż 15 procent całego areału upraw, a w czwartym - blisko 20 procent. Oznacza to, że do zebrania pozostało już mniej niż 30 procent wszystkich zasiewów. A jakość zbieranego ziarna jest lepsza od oczekiwań.

Blisko 70 procent upraw jest szacowanych jako doskonałe i bardzo dobre. Takie informacje plus wojna handlowa USA - Chiny pozwala pogłębiać przeceny notowań soi i śruty sojowej na światowych giełdach. W ostatnim dniu października tona śruty sojowej za oceanem wyceniana była na średnio 305 dolarów, podczas gdy w połowie tego miesiąca jej notowania były o 20 dolarów wyższe. To dobre informacje dla hodowców zwierząt, mogą liczyć na tańsze zakupy.

Na naszym podwórku, tona importowanej śruty sojowej, kosztuje od 1490 zł/t do 1495 zł/t. Kto chciałby zaopatrzyć się w krajową śrutę sojową NON GMO, musi przygotować się na cenę 1755 złotych za tonę.

Agrobiznes TVP, 5 listopada 2018