Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 listopada 2018

Co w zbożu piszczy

eksport zboża na statku
123RF Zdjęcie Seryjne

Rolnicy zdają sobie sprawę, że od transakcji do realizacji mijają zwykle 2 tygodnie, zanim pieniądze za sprzedane zboże trafią na konta, jest już początek grudnia.

Czas kolejnych płatności i przedświątecznych zakupów. Teraz jest więc dobry moment na sprzedaż ziarna. Sporo surowca trafia do portów, gdzie stawki są zawsze najwyższe, ale i wymagania, co do jakości duże.

W listopadzie najbardziej poszukiwany jest jęczmień, który będzie skupowany do połowy miesiąca, ale jeszcze tylko w Gdańsku i Gdyni. Eksporterzy szukają też żyta i pszenżyta. Cały czas kupowana jest pszenica konsumpcyjna, głównie ta o 12,5 procentowej zawartości białka. Ceny lekko w dół. Tona tego zboża kosztuje maksymalnie 870 złotych. Ziarno o wyższej zawartości białka jest teraz tylko o 5 złotych droższe.

 

Zboża w portach

ceny transakcyjne zł/t

pszenica konsumpcyjna 14,0% 875

pszenica konsumpcyjna 12,5% 860-870

jęczmień paszowy 820-825

żyto paszowe 700-735

pszenżyto 780-790

kukurydza 720

źródło: BM Start

Agrobiznes TVP, 5 listopada 2018