Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 października 2018

Optymalnie przetrwać zimę

prace w polu
123RF Zdjęcie Seryjne

Kondycja zasianych w połowie września zbóż ozimych, przynajmniej w województwie lubelskim, jest dobra. Niektóre rośliny powschodziły bardzo wcześnie, zaraz po siewie, który miał miejsce w okolicach 20-ego września - wynika z informacji podanych "Agrobiznesowi" przez Ireneusza Herca, producenta zbóż właśnie w tym województwie. Rolnik dodaje jednak, że są też takie miejsca, w których rośliny jeszcze nie wzeszły.

A aby wzeszły, potrzebny jest deszcz. Wtedy rośliny powinny dotrwać do wiosny. Przy czym, jak zauważa Ireneusz Herc, jeśli w dalszym ciągu panować będzie susza, trudno będzie oczekiwać prawidłowego rozwoju roślin. A przy ewentualnych, wysokich mrozach w czasie zimy, może dojść do wypadnięć.

W całym kraju wschody ozimin są nierówne. Te opóźnione wcale nie muszą jednak rzutować na przyszły plon.

To nietypowy rok - pod względem suszy i rekordowo wysokich temperatur. Wiesław Gryn, (producent zbóż z województwa lubelskiego) mówi, że tak wysokich temperatur jak obecnej jesieni - nie pamięta. I zwraca uwagę na fakt, że to pierwsza taka jesień, w której zasiana pszenica zaczęła już wschodzić. Ale dodaje, że pogoda nie sprzyja rzepakowi. Ten zaczyna już przerastać.

Krzysztof Bojar (wiceprezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż) twierdzi, że dokonane w dniach 15-20 września zasiewy zbóż, są w dość dobrej kondycji. Z tym

Ale tegoroczna susza utrudniła orkę i siew, zwłaszcza w regionach, które z powodu niedoboru wody ucierpiały najbardziej. Sytuacja jednak zmienia się - wraz z pogodą.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 30 października 2018