Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 października 2018

Trudny rynek tuczników

rolnik ze swoją trzodą chlewną
123RF Zdjęcie Seryjne

Na krajowym rynku spiętrzenie dostaw. Zakłady nie są w stanie skupić tak dużych ilość żywca jak oferują rolnicy. Szczególnie, że w następnych tygodniach, ze względu na święta, uboje będą mniejsze. Tymczasem rolnicy przy tak niepewnej sytuacji, chętnie pozbyć się zwierząt. Oczekiwanie na dostawy przekracza nawet 2 tygodnie. Stąd do punktów skupu trafiają zarówno przerośnięte sztuki jak i lekkie. Bo hodowcy którym brakuje własnego ziarna, wyprzedają tuczniki wcześniej.

Podaż na krajowym rynku dodatkowo zwiększa import z Belgii. W tej sytuacji trudno liczyć na opłacalne ceny.

 

Tuczniki wg wbc zł/kg

S 5,20-5,75

E 5,10-5,65

U 4,80-5,10

R 4,10-4,60

źródło: ZM

 

Wznowienie zawieszonego na kilka dni eksportu do Stanów Zjednoczonych, to dla branży bardzo dobry sygnał, ale zakłady - w obawie o wysyłki za ocean - zdążyły już ograniczyć uboje i teraz potrzebują czasu, by nadpodaż żywca - rozładować.

Agrobiznes TVP, 29 października 2018