Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
26 października 2018

Handlowanie wciąż tanie

hodowla drobiu
123RF Zdjęcie Seryjne

Mimo otwarcia Chin na Polski drób, jeszcze trzeba poczekać na handlowe efekty. Na razie są realizowane wcześniej zawarte kontrakty eksportowe z innymi państwami.

Wyraźnie w dół idą ceny filetów. Zdaniem maklerów na zachodzie Europy uzupełniono braki tego surowca i chłonność tamtejszych rynków znacznie się zmniejszyła, a w kraju popyt umiarkowany. Skrzydełka też tanie, bo u nas sezon na ten asortyment już się skończył, pomóc może jedynie wysyłka na Daleki Wschód, który zwykle jest zainteresowany tym surowcem.

 

Kurczaki na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

skrzydełka 3-cz. 3,00-3,50

ćwiartki 3,20-3,40

tuszki 4,70-4,90

filety 10,50-11,00

źródło: BM Agrohandel

 

Na rynku indyków stabilizacja. Eksport trwa, a w kraju popyt na filety i uda bez kości nieco osłabł.

 

Indyki

ceny transakcyjne zł/kg

uda b/k 10,00-11,50

filety  16,00-17,50

źródło: BM Agrohandel

 

Zainteresowaniem cieszą się natomiast indycze mięsa drobne. Popyt jest także na mięso mechanicznie odkostnione - zarówno z indyków, jak i z kurczaków. Kupuje je teraz od nas w dużych ilościach Ukraina. Ceny idą w  górę. Za kilogram tego towaru trzeba zapłacić od blisko półtora do dwóch złotych.

Agrobiznes TVP, 26 października 2018