Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
17 października 2018

Gęsi do skupu

stado gęsi
123RF Zdjęcie Seryjne

Ten rok i dla hodowców i przetwórców był łaskawy, bo nie było zagrożenia ptasią grypą. Były za to upały, ale gęsi których chów obywa się na wolnym powietrzu i tak zniosły go dużo lepiej niż ptaki zamykane w kurnikach.

Głównym odbiorcą polskiej gęsiny wciąż są kraje Europy Zachodniej. Ale również nasze sieci handlowe zabiegają o to, by mieć ją w swojej ofercie.

Popyt na krajowym rynku od dwóch lat gwałtownie rośnie, szczególnie przed 11-tym listopada. Bo wiadomo, że "Gęsina najlepsza na świętego Marcina". Ale przecież nie tylko.

Skup gęsi ruszył już pod koniec czerwca. Teraz do ubojni trafiają ostatnie dostawy.

 

Gęsi

ceny skupu zł/kg

7,80-8,60

 

Hodowcy najczęściej dostawali po 8,00 złotych za kilogram. To nieco mniej niż przed rokiem, kiedy notowania sięgały 9,00 złotych, ale nadal opłacalny poziom. Jak tłumaczą przetwórcy, lekkie korekty w punktach skupu, to efekt niższych cen zbytu osiąganych za gotowe wyroby na zachodnich rynkach.

Agrobiznes TVP, 17 października 2018