Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 października 2018

Sezon w pełni

kolby kukurydzy na polu
123RF Zdjęcie Seryjne

Wśród ofert sprzedaży jest wyraźnie więcej suchego ziarna kukurydzy, niż mokrego. Po pierwsze dużo firm ma już własne urządzenia do suszenia surowca, a po drugie gorąca aura wpłynęła w tym roku na szybsze dojrzewanie kolb i osuszanie ziarna. Jego wilgotność na polu wynosi najwyżej 18-20 procent, podczas gdy w poprzednich latach było to przeważnie 30%. Dla takich parametrów jest też ustalana cena w kontraktach. Dlatego teraz rolnicy za dostarczenie jeszcze bardziej suchego ziarna, za każdy procent poniżej tego limitu, otrzymują dopłatę około 8-10 złotych do tony.

Najwięcej ofert sprzedaży jest w Małopolsce, Lubelszczyźnie, na Dolnym Śląsku oraz na południu województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

 

 

 

Sucha kukurydza (kontrakty z realizacją w październiku i w listopadzie)

ceny transakcyjne zł/t

porty 730-735

magazyny 700-720

źródło: BM Start

 

Mokra kukurydza (30% wilgotności) kosztuje od 505 zł/t do 525 zł/t.

Agrobiznes TVP, 8 października 2018