Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
3 października 2018

Zboża - popyt, podaż, ceny

stosy ziarna zbożowego
123RF Zdjęcie Seryjne

Od kilku lat na przełomie września i października zjawisko przecen zbóż powtarza się. Zdaniem maklerów na słabsze zainteresowanie żytem ma teraz wpływ mniejszy przemiał młynów, niewielki eksport, który do tej pory, cały czas szedł (głównie do Niemiec oraz) jednoczesny duży import ziarna do Polski ze wschodu, przede wszystkim z południowej Ukrainy.

 

Żyto w magazynach

ceny transakcyjne zł/t

konsumpcyjne 700-750

paszowe 650-700

źródło: BM Start

 

Mniejsze zainteresowanie jest też pszenicą. Kiedy porty nie kupują tego zboża, to popytu nie nadrabiają ani młyny, ani mieszalnie pasz. Zakupy robione są przez te podmioty bardzo ostrożnie.

W notowaniach pszenica konsumpcyjna (12,5% zawartości białka) kosztuje jeszcze od 770 zł/t do 800 zł/t. Ale maksymalne stawki w transakcjach już właściwie nie funkcjonują.

Dobrze sprzedaje się za to jęczmień. Podobnie jest z owsem, który z powodu małej podaży i dużego zainteresowania - drożeje.

 

Owies w magazynach

ceny transakcyjne zł/t

konsumpcyjny 650-700

paszowy 600-650

źródło: BM Start

Agrobiznes TVP, 3 października 2018