Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
3 października 2018

Rzepak w cenie

zebrany z pola rzepak
123RF Zdjęcie Seryjne

Wrzesień, miesiąc w którym z reguły rzepak tanieje, nie był łaskawy także dla krajowych producentów. Średnia stawka, i to pomimo szerokiego wachlarza ofert, utrzymywała się w okolicy 1570 złotych. Dzisiaj ceny proponowane rolnikom w gospodarstwie zaczynają się od poziomu 1580 złotych za tonę. Wiele zależy od jakości, regionu kraju i możliwości dowozu nasion do kupującego.

Producenci rzepaku, choć jeszcze nie zasypywani ofertami kupna, mogą liczyć nawet na 1630 złotych za tonę (z dowozem do zakładów przetwórczych). Pierwsze zamówienia przyjmowane są na połowę października. Kto ma warunki do przechowywania nasion i może poczekać z dowozem do listopada, kuszony jest stawką na poziomie 1650 złotych za tonę.

Ale rynek rzepaku jest kapryśny. I do listopada może się na nim wiele zmienić.

Agrobiznes TVP, 3 października 2018