Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
2 października 2018

Zboża - czas jesiennych wyprzedaży

kontener ze zbożem w porcie
123RF Zdjęcie Seryjne

W portach eksporterzy i producenci skupiają się głównie na realizacji starych kontraktów na pszenicę konsumpcyjną, bo jeszcze nie zostały zrealizowane umowy sierpniowe. A wszystko przez nie dotarcie na czas do portów statków. Tymczasem zbytnie przeciąganie terminów może skutkować płaceniem kar umownych dostawcom.

W portach skupowano ostatnio jedynie niewielkie ilości pszenicy konsumpcyjnej (14% zawartości białka) po 860 zł/t-870 zł/t.

W ciągu tygodnia w portach mocno spadły ceny żyta paszowego.

 

Zboża w portach

ceny transakcyjne zł/t

jęczmień konsumpcyjny 800-805

żyto paszowe 690

pszenżyto 770-780

źródło: BM Start

 

Niższe są też stawki płacone za suchą kukurydzę. O tej porze roku obniżki na tym rynku to już reguła.

 

Sucha kukurydza w portach zł/t

tydzień temu 765

teraz 750

źródło: BM Start

Agrobiznes TVP, 2 października 2018