Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
2 października 2018

Miliardy do podziału

oranie pola pod zasiewy
123RF Zdjęcie Seryjne

Blisko 460 złotych do hektara to stawka dopłat podstawowych. Ponad trzysta złotych do hektara wyniesie płatność za zazielenianie. Powyżej stu siedemdziesięciu złotych do hektara będzie przysługiwało w ramach płatności dodatkowej oraz dla młodych rolników.

 

Dopłaty bezpośrednie

rośliny strączkowe na ziarno (do 75 ha) 721 zł/ha

rośliny strączkowe na ziarno (powyżej 75 ha) 360 zł/ha

rośliny pastewne 438 zł/ha

 

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, rolnicy otrzymają do 70% zaliczek do dopłat bezpośrednich. Wypłata ruszy już za kilkanaście dni, 16-ego października.

- Będziemy szybko ruszać z tą pomocą. Mamy świadomość, że każde pieniądze dla rolników, szczególnie tych dotkniętych suszą, są niezbędne i potrzebne jak najszybciej - powiedziała Maria Fajger, prezes ARiMR.

Warto dodać, że obecnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jednocześnie przyjmuje wnioski i wypłaca wsparcie suszowe.

Agrobiznes TVP, 2 października 2018