Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
21 września 2018

Zmienny rynek drobiu

mięso drobiowe w zakładzie przetwórczym
123RF Zdjęcie Seryjne

Handlowcy wciąż czekają na uruchomienie handlu drobiem z dalekim Wschodem. Na rynku widoczne są spadki cen. Prognozy, że może być drożej, bo rosną ceny pasz na razie się więc nie sprawdziły.

Tuszki staniały o 20-30 groszy. Kilogram kosztuje teraz maksymalnie 5 złotych 30 groszy, ćwiartki do 3 złotych 40 groszy, skrzydełka średnio 3,5 złotego, a filety nie przekraczają 14,5 złotego.

Na rynku indyków eksport ma się dobrze, a stawki idą w górę. Dotyczy to szczególnie filetów. Żywca brakuje i trzeba poczekać, aż stada się odbudują. Kto więc może, wysyła towar, bo zaczyna się sezon migracji ptaków, a co z tym związane, rośnie ryzyko pojawienia się ptasiej grypy. Tendencja zwyżkowa, zdaniem maklerów, utrzyma się do połowy października.

 

Filety z indyków

ceny transakcyjne zł/kg

koniec sierpnia 16,90-17,10

obecnie 18,00-19,00

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 21 września 2018