Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
14 września 2018

Indyki lubią jesień

niewielkie stadko indyków
123RF Zdjęcie Seryjne

Najniższe ceny oferowane w tym roku za indyczki sięgały zaledwie 4 złotych 30 groszy za kilogram. Za indory 4 złotych 70 groszy. Tak było jeszcze na początku lata.

Teraz za indyczki zakłady, nawet w ramach umów kontraktacyjnych, płacą już około 5 złotych, na wolnym rynku jeszcze więcej. Za indory około 5 i pół złotego.

Stawki wracają więc do opłacalnych poziomów. Hodowców niepokoją jednak rosnące koszty pasz. Mniejsze wstawienia przy jednoczesnym wzroście zapotrzebowania ze strony zachodnich kontrahentów, pozwoliły na rozładowanie nadprodukcji na tym rynku. Około 60% wyhodowanych u nas indyków trafia na eksport. Reszta zostaje w kraju. Zakłady zwiększają uboje, więc potrzebują więcej surowca.

Przetwórcy czekają na zapowiadane otwarcie rynku chińskiego na polski drób. To zwiększyłoby szanse na dalszy rozwój i intratne kontrakty.

Agrobiznes TVP, 14 września 2018