Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
13 września 2018

Zboża - ceny na giełdach rolnych

drobne ziarno zbóż
123RF Zdjęcie Seryjne

Poniedziałkowe popołudnie przyniosło cięcia cen większości zbóż. A przeceny to od 10 nawet do 40 złotych za tonę dla sprzedającego. Tona pszenicy konsumpcyjnej czy jęczmienia kosztuje najwyżej 820 złotych. Ceny żyta spadły do poziomu 720. Pszenica paszowa wyceniana jest średnio na 770 złotych, jęczmień na 750, a ceny żyta paszowego już poniżej 700 złotych.

Kupujący poszukują wysokogatunkowej pszenicy paszowej, jęczmienia czy kukurydzy. Na dostawy tej ostatniej trzeba jeszcze poczekać, ale wciąż można kupić ubiegłoroczne ziarno.

Tegoroczny plon to na razie kukurydza mokra, której w ofertach jest coraz więcej. Tona, prosto z pola, kosztuje średnio 540 złotych, a pierwsze odbiory tego surowca planowane są w połowie miesiąca. Ale mimo przecen stawki, proponowane rolnikom za dobre pod względem parametrów zboże, są - zdaniem analityków - nadal korzystne. Potwierdzają to także producenci, którzy stale poszerzają oferty sprzedaży.

Agrobiznes TVP, 13 września 2018