Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
13 września 2018

Gorąco na rykowiskach

piękny jeleń
123RF Zdjęcie Seryjne

Na razie dostaw jeleni do punktów skupu niewiele. Kiedy kukurydza zostanie zebrana z pól i łatwiej będzie dostrzec zwierzęta - oraz gdy dotrą one na rykowiska, myśliwi będą mieli ułatwione zadanie. Wtedy powinna wzrosnąć też podaż.

Na razie wzrosły jedynie ceny. Kilogram żywca jeleni kosztuje od 9 do 9,5 złotego, czyli o 50 groszy więcej niż tydzień temu.

 

Jelenie

punkty skupu zł/kg

tydzień temu 8,50-9,00

obecnie 9,00-9,50

źródło: przetwórcy

 

Kozły saren

punkty skupu zł/kg

tydzień temu 13,00-13,50

obecnie 13,50-14,00

 

Za to w trzeciej dekadzie września będzie można już polować na samice, czyli kozy saren. Trwają właśnie negocjacje z odbiorcami, głównie z Niemiec i Francji, co do ilości i jakości wysyłanego surowca, sposobu pakowania i ceny.

Najwięksi zachodni partnerzy najbardziej zainteresowani są jeleniami, ale przetwórcy starają się wynegocjować transakcje wiązane. Jeśli chcą kupić jelenie, muszą też wziąć jakąś partię niechcianych dzików.

Największy odstrzał jeleni jest planowany, jak zwykle, w październiku.

Agrobiznes TVP, 13 września 2018