Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 września 2018

Różnice na pszenicę

eksport zbóż na statku
123RF Zdjęcie Seryjne

Pszenica w kontraktach na wrzesień rozpoczęła nowy tydzień od poziomu 185 euro za tonę. Gdy do wyprzedaży przystąpią najwięksi gracze, dzień może się zamknąć kolejną dużą przeceną.

Na razie w efekcie gwałtownej zmiany, zamknęły się krajowe cenniki, a rozdzwoniły telefony. Wkrótce powinny napłynąć też najnowsze globalne raporty zasiewów i zbiorów, więc sytuacja może znów diametralnie się zmienić. W efekcie do końca giełdowego dnia, raczej nikt z nowymi cenami nie będzie chciał wychylić się pierwszy. Zwłaszcza, że pszenica w kontraktach na grudzień zaliczyła tylko kosmetyczną zmianę, co daje producentom nadzieję na utrzymanie dotychczasowych poziomów.

Poza stałymi kontrahentami, od rana pracują także eksporterzy, którzy już od kilku dni idą śladem europejskich zmian. Jak zatem kształtują się cenniki w portach?

 

Zboża na eksport - zł/t

pszenica konsumpcyjna 800-860

pszenżyto 760-775

żyto paszowe 720

jęczmień konsumpcyjny 800

Agrobiznes TVP, 10 września 2018