Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 września 2018

Ile masz pasz...

worek paszy dla zwierząt
123RF Zdjęcie Seryjne

Ale na razie hodowcy zwierząt nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Zwierzęta trzeba było dokarmiać przez całe lato, co podnosiło stawki pasz objętościowych i wysokobiałkowych.

Najbardziej rozczarowuje brak zapowiadanych i oczekiwanych przecen śruty rzepakowej. Cen na poziomie 850-900 złotych, kupujący się nie doczekali i zdaniem analityków - nie ma na nie szans. Od tygodni stawki stale rosną, teraz tona kosztuje blisko 1060 złotych.

Poza ograniczeniem pasz przez niezbyt dobre warunki pogodowe, powodów tak wysokich cen, specjaliści upatrują w coraz częstszym zastępowaniem śruty sojowej modyfikowanej genetycznie, właśnie krajową śrutą rzepakową - wolną od GMO.

 

Śruta słonecznikowa

ceny transakcyjne zł/t

krajowa 965-1125

importowana 955-985

Agrobiznes TVP, 10 września 2018