Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 września 2018

Rzepakowe notowania na huśtawce

kombajn  na polu rzepaku
123RF Zdjęcie Seryjne

Podobnie jest na krajowym rynku. A do tego wszystkiego sprzedaż pozostawia wiele do życzenia. Zakłady tłuszczowe nie poszukują rzepaku, bo dotychczasowe zakupy pozwoliły na zgromadzenie zapasów. A górna granica zakupu na przyszły miesiąc kończy się na poziomie 1640 złotych za tonę, czyli jest niższa niż w czasie żniw.

Także oferty zakupów w punktach skupowych, choć są bardzo wyrównane, to są tylko ofertami. Większość transakcji przekładana jest na październik. Za tonę można uzyskać maksymalnie 1610 złotych. Można, jeśli ktoś chciałby kupić, a chętnych do kupna jest teraz niewielu.

Sprzedać rzepak we wrześniu jest trudno, a ofert sprzedaży jest sporo. To efekt dużej ilości nasion na rynku. Bo mimo obaw rolników i mniejszego plonowania z hektara, w wielu regionach producenci mają całkiem nieźle zapełnione magazyny. Sprzedaż w magazynie u producenta zamykana jest poniżej 1600 złotych i zdaniem analityków drożej na razie nie będzie.

Agrobiznes TVP, 5 września 2018