Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 września 2018

Jakie zbiory kukurydzy?

woreczek z ziarnem kukurydzy
123RF Zdjęcie Seryjne

We wschodniej Polsce zbiory kukurydzy na kiszonkę jeszcze trwają i aż do granic Łodzi plony wyglądają całkiem dobrze. Jednak w Wielkopolsce, na Pomorzu Zachodnim, czy na Ziemi Lubuskiej, gdzie w większości prace się zakończyły, już nie jest tak różowo.

Ocenia się, że plony będą o 1/3-cią niższe niż w ubiegłym sezonie. Jakość kukurydzy na kiszonkę też nie zadowala. Większy jest za to areał upraw.

Powoli rozpoczynają się zbiory kukurydzy na ziarno. Żniwa surowca, który trafia do specjalnych rękawów, są nieco bardziej zaawansowane. Eksperci uważają, że warto jeszcze trochę poczekać z pracami, żeby kukurydza

doschła w ciągu najbliższych ciepłych dni, dzięki czemu rolnicy będą mogli uzyskać więcej za odstawiony towar. Tu także spodziewane są mniejsze plony.

 

Ziarno kukurydzy

ceny transakcyjne zł/t

ubiegłoroczne 755-800

suche 2018 (umowy) 690-720

mokre 2018 (umowy) 500-520

źródło: BM Start

Agrobiznes TVP, 5 września 2018