Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
31 sierpnia 2018

Kurczak na poziomie

duża ferma drobiu
123RF Zdjęcie Seryjne

Obniżki o tej porze roku, to nic wyjątkowego. Wrzesień z reguły nie sprzyja sprzedaży drobiu. Ale zdaniem maklerów obecna korekta nie utrzyma sie długo, bo drożejące pasze na pewno wpłyną na stawki oferowane za brojlery hodowcom. Pytanie tylko w jakim stopniu.

Za tuszki trzeba dziś zapłacić około 6 złotych. Wciąż drogie są filety.

 

Kurczaki na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

filety   14,50-15,50

tuszki   5,80-6,00

ćwiartki 3,20-3,40

skrzydełka 3-cz. 3,50-4,50

źródło: BM Agrohandel

 

Rynek czeka na zapowiadane wznowienie eksportu do Chin. Na razie ruszył handel z Ukrainą. Tam sprzedawane są najtańsze elementy.

Wciąż brakuje mrożonych podrobów, a świeże szybko znajdują nabywców, choć stawki są wysokie.

Agrobiznes TVP, 31 sierpnia 2018