Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 sierpnia 2018

Króliczy biznes

mała hodowla królików
123RF Zdjęcie Seryjne

Ceny w punktach skupu nieco poszły w górę. Za kilogram żywca króliczego zakłady przetwórcze płacą od 7,5 do 8 złotych, ale oczekują większych ilości i jednolitego towaru pod względem wielkości i rasy.

Są też pośrednicy, którzy szukają królików na lokalnych rynkach: u drobnych hodowców czy na targowiskach. Kupują je taniej, bo sami chcą zarobić. Następnie zawożą większe partie, ale mocno zróżnicowane jakościowo, do zakładów ubojowych. W systemie takiej sprzedaży hodowca może liczyć najwyżej na 4-5 złotych za kilogram.

W czasie upałów o te futerkowe zwierzęta trzeba bardzo dbać: muszą mieć stały dostęp do wody, klatki muszą być systematycznie wietrzone, zroszone ściany i dachy. W dużych fermach najczęściej jest klimatyzacja - tam, przy kilkunastu tysiącach sztuk, nikt nie może sobie pozwolić nawet na 1% upadków.

Wysokie ceny zbóż dają powód do zastanawiania się nad cenami pasz dla królików w późniejszych miesiącach; na razie granulat kosztuje od 1,10 do 1,30 złotych za kilogram.

Agrobiznes TVP, 16 sierpnia 2018