Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 sierpnia 2018

Rzepak coraz wyżej

zbiory rzepaku z pola
123RF Zdjęcie Seryjne

Ponad 383 euro - z tego poziomu rozpoczęły środę notowania rzepaku na paryskim parkiecie Matif. W ciągu dziesięciu dni wzrosły o 11 euro. Tak wysoko rzepak wyceniany był ostatnio w listopadzie zeszłego roku.

Ale analitycy studzą emocje - wcześniejsze podwyżki już zdążyły przełożyć się na krajowy rynek, więc silnych zmian nie należy się spodziewać. Zwłaszcza, że zakłady tłuszczowe i firmy eksportowe kupiły sporą ilość nasion i na razie nie decydują się, żeby przystawać na jeszcze wyższe stawki proponowane przez rolników.

Tonę rzepaku można teraz kupić od 1600 zł/t w magazynie producenta, do 1630 zł/t z dowozem do kupującego. Oferty sprzedaży bliskie 1700 zł/t nie są brane pod uwagę przez kupujących. A przy dużej ilości rzepaku na rynku, mają możliwość i szerokiego wyboru oferentów i negocjowania stawek. Zwłaszcza, że producenci, których pogoda potraktowała łaskawie, nie powinni mieć powodów do niezadowolenia. Jeszcze pod koniec czerwca ceny rzepaku były o ponad 100 złotych niższe.

Agrobiznes TVP, 9 sierpnia 2018