Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
2 sierpnia 2018

Susza w Europie

dotknięte suszą uprawy kukurydzy
123RF Zdjęcie Seryjne

Jak informuje Niemiecki Związek Rolników, susza przyniosła szkody wartości półtora miliona euro w samych tylko uprawach zbóż.

- To jest powód, dla którego polityka musi nas wspierać. Liczymy na specjalną pomoc dla rolników, których zbiory są o 30% mniejsze, aby mogli uzyskać pomoc bezpośrednią, w odniesieniu do średnich z ostatnich trzech lat - mówi Joachim Rukwied, szef Niemieckiego Związku Rolników DBV.

By rolnicy mogli otrzymać pomoc finansową, rząd federalny musi ogłosić stan klęski żywiołowej. Jednak Berlin przed podjęciem decyzji, chce zapoznać się z sierpniowym raportem zbiorów.

- Zwykle całe pole powinno być pokryte małymi roślinami rzepaku, ze względu na nasiona, które wypadają podczas zbioru. Ale w tej chwili czegoś takiego nie mamy - mówi rolnik Thomas Gaebert.

Susza oznacza straty w wielu uprawach. Z ostatnich szacunków wynika, że zamiast 41 milionów ton ziarna, Niemcy zbiorą 36 milionów. To duża różnica dla drugiego największego producenta zbóż w Unii.

Agrobiznes TVP, 2 sierpnia 2018