Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
2 sierpnia 2018

Drób na topie

duża hodowla indyków
123RF Zdjęcie Seryjne

Wysokie temperatury zmuszają hodowców do szybszego pozbywania się ptaków z kurników. Chodzi głównie o fermy brojlerów, które trzeba zabezpieczyć przed większymi upadkami.

Drób bez przeszkód wożony jest do ubojni nocą, gdy temperatura nieco spada. Zakłady nie narzekają więc na brak surowca, zwłaszcza, że produkcja latem jest mniejsza. Mimo to ceny na giełdach towarowych są wysokie, szczególnie filetów.

 

Kurczaki na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

filety 14,40-16,40

tuszki 5,90-6,10

ćwiartki 2,80-3,20

skrzydełka 3-cz. 3,00-3,50

źródło: BM Agrohandel

 

Tylko tuszki i ćwiartki, jak na tę porę roku, pozostają tanie. Ale jest szansa, że to się zmieni, bo na rynek docierają już sygnały, że Chiny powoli otwierają się na nasz towar. Do załatwienia pozostały już ostatnie formalności.

 

A na rynku indyków notowania na razie dosyć stabilne.

 

Indyki na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

filety 16,20-17,00

uda b/k 10,50-11,80

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 2 sierpnia 2018