Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
1 sierpnia 2018

Notowania cen rzepaku

kombajn koszący rzepak
123RF Zdjęcie Seryjne

366 euro za tonę, na tyle ostatniego dnia lipca wyceniany był rzepak na paryskim parkiecie. Od poprzedniego dnia to spadek o 2 i pół euro. To poziom bardzo zbliżony do zeszłorocznego. Czy będzie taniej czy drożej, w największej mierze będzie teraz zależało od producentów i ich gotowości do sprzedaży. A ta najwyższa nie jest. To efekt lepszej jakości nasion, które w ostatniej fazie koszenia zjeżdżają z pól. Wyższe jest zaolejenie i zawartość białka. I chociaż sporo jest też zanieczyszczeń, to jakość przewyższa tę z początku żniw.

Wiele zakładów chętniej kupiłoby ostatnio zwiezione nasiona, ale spora część rolników woli przechowanie w magazynach i nadzieje na kolejne zwyżki, niż szybką sprzedaż - mimo atrakcyjnej ceny. Chociaż o indywidualne cenniki trudno, bo kupujący wolą indywidualnie ustalać z producentami stawki, to za rzepak dobrego gatunku można otrzymać od 1580 zł/t do 1615 zł/t.

Agrobiznes TVP, 1 sierpnia 2018