Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
1 sierpnia 2018

Buszujący w zbożu

rolnik trzymający dorodny kłos zboża
123RF Zdjęcie Seryjne

Na nieco ponad 720 milionów ton zakładają eksperci Międzynarodowej Rady Zbożowej, tegoroczne globalne plony pszenicy. W porównaniu z ubiegłym rokiem to aż o blisko 40 milionów ton mniej. Tymczasem zapotrzebowanie na ziarno i jego zużycie nadal pozostają na wysokich, prawie niezmiennych poziomach. W efekcie zapasy na koniec każdego kolejnego sezonu będą się kurczyć coraz bardziej i według szacunków analityków Rady Zbożowej, spadną w tym roku do poziomu 247 milionów ton. Będą więc o blisko 20 milionów ton niższe, niż na początku tego sezonu. Ale jeszcze nie tak niskie jak w 2015 roku.

Dla producentów, których oszczędziła susza, to dobra informacja, bo pozwala na zachowanie wyższych poziomów cenowych. Mniej z tej sytuacji mogą być zadowoleni konsumenci, zwłaszcza że jeszcze przed główną fazą żniw, prognozy dotyczące plonów były dużo bardziej optymistyczne, bo zakładały, że produkcja pszenicy na świecie będzie bliska tej sprzed trzech lat.

Gorsze od oczekiwań dane są wynikiem cięć w prognozach produkcji dla poszczególnych rynków. Zbiory pszenicy mają być w tym sezonie niższe w Unii Europejskiej, a także na Ukrainie, w Rosji, Chinach i Australii.

Agrobiznes TVP, 1 sierpnia 2018