Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
8 grudnia 2018:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8095
Euro
4,3021

Kurs średni NBP z dnia
14 grudnia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
23 lipca 2018

Korekty stawek

hodowca ze stadem tuczników
123RF Zdjęcie Seryjne

Chociaż tuczników wcale nie ma teraz dużo, to większość firm zdecydowała się na korekty. Skala obniżek sięga najczęściej 10 groszy. Tam, gdzie do tej pory było najtaniej, ceny pozostały bez zmian. Ale tylko te oficjalne, bo indywidualnie negocjowano wyższe stawki.

Teraz o nie dużo trudniej. Są też firmy które, stawki mają stosunkowo niskie, ale swoich dostawców premiują systemem dodatków np. za liczbę odstawianych tuczników. Im więcej świń, tym wyższa cena.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 5,50-6,05

E 5,40-6,00

U 5,05-5,60

R 4,25-5,15

źródło: ZM

 

Jak tłumaczą przetwórcy, nie mogą zapłacić więcej, bo handel nie akceptuje droższego surowca. Ten tydzień nie będzie dla nich łatwy. Jeśli pogoda dopisze, wielu rolników zajmie się żniwami, odkładając sprzedaż świń na później.

Agrobiznes TVP, 23 lipca 2018