Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 lipca 2018

Raport żniwny

kombajn koszący rzepak
123RF Zdjęcie Seryjne

Zbiory będą zróżnicowane na terenie kraju. Tam, gdzie spadło więcej deszczu wyniki powinny być dużo lepsze, tam gdzie tylko kropiło i susza poczyniła straty, plon będzie mizerny. Czasami w leżących blisko siebie miejscowościach są bardzo duże różnice w stanie upraw. Prognozowane obecnie plony mogą być o około 20% niższe niż w ubiegłym roku, ale w 3 regionach: Wielkopolsce, zachodniopomorskim i w kujawsko-pomorskim, gdzie susza jest najbardziej dotkliwa, szacuje się, że plony mogą być mniejsze o 35 do nawet 40-tu procent.

Globalnie zbiory powinny wynieść blisko 2 miliony ton, a plony od 1,5 do 3,5 tony z hektara. Na lepszych klasach gruntów ornych i tam, gdzie spadło więcej deszczu, kombajny jeszcze nie wychodzą w pole, bo rzepak ma wysoką wilgotność i rolnicy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów na dosuszanie. Wilgotność odstawianego do punktów skupu rzepaku technologicznego, nie może przekraczać 9%.

Ceny skupu w ostatnich dniach lekko poszły w dół - średnio o 10 złotych za tonę. Teraz rolnicy mogą otrzymać, w zależności od jakości surowca i regionu kraju, od 1580 zł/t do 1600 zł/t.

Agrobiznes TVP, 10 lipca 2018