Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 lipca 2018

Lekkie ceny wagi ciężkiej

para tuczników na sianie
123RF Zdjęcie Seryjne

Trendy na tym rynku wytyczają Niemcy. A tam od połowy czerwca stawki trzymają poziom 1 euro 44 eurocentów. Stąd i u nas trudno oczekiwać większych zmian. I chociaż świń wcale nie ma za dużo, to przetwórcy i tak nie kwapią się z podwyżkami, bo nie sztuka kupić - sztuka sprzedać.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 5,60-6,05

E 5,50-6,00

U 5,05-5,60

R 4,25-5,20

 

Czy rozpoczynające się żniwa wpłyną na zmianę cen? Niekoniecznie - odpowiadają przetwórcy. Świń nie da się przetrzymywać w nieskończoność. Rolnicy, bez względu na stawki, będą musieli je sprzedać. Ale mniejsze wstawienia prosiąt z uwagi na upały, odbiją się niebawem mniejszą podażą i zapewne wyższymi cenami.

Agrobiznes TVP, 9 lipca 2018