Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 lipca 2018

Susza jest, wniosków brak

uprawy zniszczone przez suszę
123RF Zdjęcie Seryjne

Jak mówi Jacek Sułek, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rozwoju UW w Kielcach, wraz z wojewodą odwiedził między innymi Wilczyce, aby zobaczyć jak wygląda sytuacja na polach.

- Faktycznie, zboża są przesuszone - potwierdza dyrektor Sułek i apeluje do rolników, których uprawy ucierpiały z powodu suszy, by jak najszybciej złożyli wnioski do danej gminy, ponieważ komisja może szacować wyłącznie te uprawy, które są na polu.

Po zebraniu plonów, nie będzie już takiej możliwości, a poszkodowani rolnicy nie będą mogli liczyć na pomoc z Ministerstwa Rolnictwa.

W regionie powołano do tej pory czterdzieści sześć komisji. Ale tylko piętnaście z nich szacuje straty, ponieważ do pozostałych - nie wpłynęły jeszcze wnioski.

Ze wstępnych danych opublikowanych przez Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa wynika, że w regionie świętokrzyskim, z powodu suszy, w największym stopniu ucierpiały zboża jare i zboża ozime, a w nieco mniejszym - rośliny strączkowe.

"ROL-PETROL" Giełda Paliwowo-Rolna, na podstawie: Agrobiznes TVP, 5 lipca 2018