Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 czerwca 2018

Drób na poziomie

zakład mięsny i obróbka mięsa
123RF Zdjęcie Seryjne

Wszystko za sprawą mniejszej podaży brojlerów, która wbrew oczekiwaniom wcale szybko nie wzrasta. Tymczasem popyt na mięso drobiowe utrzymuje się na wysokim poziomie. Filety cały czas są sprzedawane zarówno do krajowych sieci handlowych, jak i na eksport. Ale różnice w kursach walut spowodowały spore rozbieżności w wysokości stawek.

 

Kurczaki na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

filety    14,80-17,00

tuszki    6,00-6,10

ćwiartki  2,80-3,00

skrzydełka 3-cz. 3,20-3,30

źródło: BM Agrohandel

 

Niskie ceny ćwiartek i skrzydełek, to efekt zupełnego braku wysyłki skrzydełek na Daleki Wschód. Według informacji maklerów, porty w Hong Kongu i Wietnamie są zapchane, natomiast Afryka wymusza coraz niższe ceny drobiowych elementów, bo na tamtejszym rynku mamy konkurencję z Danii i Holandii.

Tanieje także mięso mechanicznie odkostnione i badery, ponieważ to nie czas na ich zakup. Natomiast brakuje na rynku podrobów, zarówno z kurczaków, jak i z indyków - i te towary systematycznie drożeją. Drogie są także filety z indyków - tu ceny winduje mocne euro. Kilogram filetów kosztuje od blisko 17 zł/kg do prawie 18 złotych za kilogram.

Agrobiznes TVP, 29 czerwca 2018