MRiRW
Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:
Kursy walut
- USD
- 3,8242
- Euro
- 4,3387
Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019
Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol
Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze
Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.
W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.
Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.
Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.
Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?
- producenci zbóż, hodowcy
- zakłady mięsne, ubojnie
- zakłady zbożowe
- wytwórnie pasz
- zakłady drobiarskie
- przedsiębiorstwa handlowe
- eksporterzy i importerzy
Ceny wysokich lotów
![]() |
123RF Zdjęcie Seryjne |
Duże zapotrzebowanie na drób zgłasza też krajowy rynek. Ale wysokie ceny w tym przypadku nie pomagają w negocjacjach, dlatego oprócz ostatniego długiego weekendu, transakcji jest niewiele.
Drogie sa głównie tuszki z kurczaków i filety. Pozostałe elementy notują niewielkie zmiany.
Kurczaki na giełdach towarowych
ceny transakcyjne zł/kg
tuszki 5,70-6,00
ćwiartki 3,00-3,30
skrzydełka 3-cz 3,30-4,00
filety 16,00-17,00
źródło: BM Agrohandel
Drożeją podroby, na które jest coraz większy popyt.
Także na rynku indyków w ostatnim tygodniu odnotowano podwyżki. Ceny filetów dochodzą już do 17,50 złotych za kilogram, a ud bez kości do 12 zł/kg.